יום שני, 1 באוקטובר 2012

טיפים לוהטים לחורף חם

לקראת בוא החורף קוראת חברת החשמל ללקוחותיה לשמור על כללי בטיחות בסיסיים:


  • במקרה של רוחות וסערות עלולים חוטי חשמל להיקרע – אם בשל הרוחות העזות, הגשמים ואם בשל נפילות של עצים, ענפים ועמודי חשמל.

  • חברת החשמל מזהירים את הציבור לא לגעת בחוטי חשמל קרועים עקב סכנת התחשמלות- ולדווח על כך מיידית למרכז השירות 103 או למוקד משטרת ישראל 100.

  • בחברת החשמל מבקשים מהציבור להסיר ולפנות מגגות או ממרפסות חפצים העלולים 'לעוף' בעבות משבי הרוח החזקים ולפגוע במעופם בקווי חשמל סמוכים.

  • נתקלתם בעצים או עמודים שאינם יציבים ועלולים ליפול, או ענפים שעלולים לגעת בחוטי חשמל, הודיעו למוקד העירוני 106 או למרכזי השירות 103 של חברת החשמלטיפים לשימוש מושכל בחשמל בחורף:

הקיץ שחלף אופיין השנה במיוחד במאמצים לחיסכון ולייעול בשימוש בחשמל. עם בוא
החורף, חברת החשמל שמחה להגיש לכם המלצות שימושיות לחורף כדי שיהיה גם חמים
וגם חסכוני. להלן עדכונים לגבי השיטות והאמצעים שעוזרים לנו ליהנות מהחשמל בעונת
החורף - גם לצרוך ביעילות, וגם לחסוך בכסף.

באיזה אמצעי הכי נכון ויעיל לחמם את הבית בחורף?
המזגן הוא האמצעי היעיל ביותר לחימום הבית בחורף  - פי שניים או שלושה יותר מהמכשירים
האחרים.  הוא מחמם ביעילות,  במהירות  ובאופן  בטיחותי,  ולכן  הוא  מומלץ  ביותר.

טיפ חם: כשקונים מזגן חדש, כדאי לבחור במזגן עם התווית האנרגטית הקרובה ביותר ל-A. כך נהנים מהמכשיר החסכוני ביותר, והקנייה משתלמת לאורך זמן.

בקיץ למדנו את חוק: "25 מעלות ולא פחות!", האם גם בחורף כדאי לשמור על הטמפרטורה הזו בבית?
כאשר המזגן  מיועד  לחימום  החדר,  מוודאים כי הטמפרטורה נעה בין 18 ל-20 מעלות ולא יותר. זכרו: כל מעלה נוספת מייקרת את עלות הפעלת המכשיר בכחמישה אחוזים!

טיפ חם: מתקינים מדי-חום בחדרים, וכך מתאימים בקלות את פעולת מכשירי החימום לטמפרטורה המבוקשת,  גם  במכשירים  ללא  תרמוסטט.

אצלנו בבית יש גם תינוקת וגם סבא, ושניהם רגישים לחימום באמצעות מזגן. מה אופן החימום המומלץ כשלא ניתן להשתמש במזגן?
על מנת לחסוך בחשמל בעת חימום הבית בחורף באמצעי שאינו מזגן, חשוב לבחור במכשירים חשמליים בעלי תרמוסטט  - דוגמת מסיעי חום - קונווקטורים, ורדיאטורים. התרמוסטט מפסיק את פעולת המכשיר כל עוד הטמפרטורה הרצויה נשמרת. כך גם חוסכים בחשמל וגם חוסכים בכסף.

טיפ חם: אוויר טרי בחדרי הבית חשוב בימי החורף כמו בשאר העונות, אך בעת חימום באמצעות מכשירים חשמליים מומלץ לסגור היטב חלונות ודלתות כדי להגביר את יעילות החימום.

האם כדאי להשאיר בחורף את הדוד החשמלי פועל בלא הפסקה כדי שיהיו מים חמים כל הזמן?
את דוד החימום מפעילים רק בסמוך למועד השימוש במים. בדוד המופעל תמיד - המים מתחממים ומתקררים ללא צורך, ואנרגיה יקרה מתבזבזת.

טיפ חם: מזמינים חשמלאי מורשה ומתקינים קוצב זמן  - טיימר. כך מבטיחים אספקת מים  חמים  בשעות  קבועות,  גם  אם  שוכחים  להפעיל,  ואף  כשלא  נמצאים  בבית.

אילו נורות יעזרו לנו לחסוך בצריכת החשמל לתאורה?
לא רק שאורך חיי הנורות החסכוניות גדול פי שמונה  ואף יותר מאורך חייהן של נורות הליבון, השימוש בהן אף יפחית את צריכת החשמל הביתית לתאורה בכשמונים אחוזים. מחליפים את נורות הליבון בנורות חסכוניות, משלמים מעט יותר בעת ההחלפה, אך לאורך זמן חוסכים בגדול!

טיפ  חם:  כשיוצאים  מחדר  לזמן  ממושך  מכבים  את  האור  ומונעים  בזבוז  מיותר.

במקרה של מעט כביסה, האם משתלם להפעיל את מכונת הכביסה בתוכנית החסכונית  - חצי כמות?
כאשר מכונת הכביסה, המייבש או מדיח הכלים אינם מלאים, ממתינים לקיבולת מלאה. כשמפעילים מכונה מלאה אחת במקום שתיים בתוכנית חסכונית, חוסכים שלושים עד ארבעים אחוזים בצריכת החשמל. מובן שהתוכנית החסכונית משתלמת במקרי חירום יותר מהפעלת תוכנית רגילה בחצי קיבולת.

טיפ חם: חוסכים בצריכת החשמל של מייבש הכביסה על-ידי הפעלת מכונת הכביסה במהירות הסחיטה המרבית האפשרית  - לפי סוג הכביסה. אם קונים מכונה חדשה, מוודאים שקיימת בה אפשרות לסחיטה במהירות גבוהה.

רוצים לדעת עוד?
לשאלות נוספות בנושא צריכת החשמל ושימוש חסכוני במכשירי חשמל בחורף  או  בכלל,  גילשו  לאתר  האינטרנט  של  חברת החשמל בכתובת:


בברכת חורף גם לא קר וגם לא יקר,
חברת החשמלאין תגובות: